DOLAR 32,8468 0.05%
EURO 35,2270 -0.16%
ALTIN 2.448,310,14
BITCOIN 2152582-1,06%
İstanbul
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Evrende Bir İz” Sergisi 27 Eylül’de Kapılarını Açıyor

“Evrende Bir İz” Sergisi 27 Eylül’de Kapılarını Açıyor

ABONE OL
“Evrende Bir İz” Sergisi 27 Eylül’de Kapılarını Açıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akfen Holding’in sosyal sorumluluk projesi olarak faaliyet gösteren bağımsız sanat alanı Loft Art, yeni sergisi “Evrende Bir İz” ile İstanbul Beşiktaş Nisbetiye On’daki mekânında sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

27 Eylül Çarşamba günü kapılarını açacak ve 26 Kasım Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek “Evrende Bir İz” sergisinde, yaşamın evren içerisinde ne kadar küçük bir nokta gibi görünse de her birimizin bıraktığı izin evrenin dokusunu nasıl şekillendirdiğini anlatan eserlere yer veriliyor.

Sergi, doğanın ilham verici güzellikleriyle evrenin sınırsız derinliği arasında bir köprü kuruyor. Doğanın dokusu ve renkleri, evrenin gizemli yıldızları ve insanın iç dünyasının yankıları eserlerde buluşuyor.

 

EVRENİN SINIRSIZ GENİŞLİĞİNE

KARŞI İNSANIN BIRAKTIĞI İZ

“Evrende Bir İz” sergisi, insanın evrendeki yerini sorgulayan ve onun evrene bıraktığı derin izleri keşfeden bir sanat deneyimi sunuyor. Sergide, evrenin sınırsız genişliği karşısında insanın küçüklüğüne rağmen, bıraktığı izin ne kadar kalıcı ve anlamlı olabileceği inceleniyor.

Bu özel sergide, Ayşegül Karakaş, Berkin Günsay, Dilşad Akçayöz, Ece Haskan, Ekin Yüksel, Funda Alkan, Gül İclal Öner Yıldız, Güneş Acur, Hadiye Kalkavan, Hale Feriha Hendekçigil, İrem Yılmaz, Lütfiye Kösten, Merve Kaya Okursoy, Murat Berköz ve Tuba Merdeşe olmak üzere 15 bağımsız sanatçının tuval, heykel, enstalasyon ve video enstalasyon eserleri yer alacak.

 

TÜM DİSİPLİNLERDE BAĞIMSIZ SANATÇILARI

DESTEKLEYEREK KATKIDA BULUNUYOR

 Akfen Holding’in sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde faaliyete geçirdiği Loft Art, bağımsız sanatçıları destekleyerek sanatın tüm disiplinlerine katkıda bulunmayı hedefliyor. “Evrende Bir İz” sergisi de bu vizyonun bir yansıması olarak, sanatseverlerle buluşmayı bekliyor.

Sergide satışa sunulan eserlerden elde edilen gelir, Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV)’a aktarılıyor ve vakfın sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunuluyor.

Loft Art, bu sergi ile bir kez daha sanatın evrensel dilini, yerel ölçekte değerli bir amaç uğruna kullanarak, sanat, doğa ve insanın evrende bıraktığı izi etkileyici bir şekilde izleyicilere sunuyor. TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Dilara Akın’ın sorumluluğunda olan Loft Art’ın Sanat Direktörlüğü’nü Ayşe Jaber üstleniyor.

 

 TİKAV Hakkında: Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV), insan odaklı projeler geliştirerek toplumsal fayda sağlamayı misyon edinmiştir. Vakıf, sürekli gelişen bilgi çağında, toplumsal ve evrensel değerlere saygılı, çevreye duyarlı, sosyal sorumluluk bilincine sahip bireylerin yetişmesi için çalışmalar yapmaktadır.

TİKAV’ın vizyonu ise çağımızın hızla değişen bilgi dünyasında yenilikçi bir anlayış ile ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yaparak toplumun değişime uyum sağlamasına çözüm bulmak, gelişime liderlik edecek bireyleri topluma kazandırmak ve sosyal sorumluluk bilincinin yayılmasına öncülük etmektir.

Loft Art Hakkında: Loft Art, bağımsız sanatçılar için eserlerini sergileyebilecekleri sanat alanı yaratmak amacıyla faaliyete geçti. Sanat piyasasında fırsat eşitliği yaratmayı hedefleyen Loft Art, farklı medyumlarda işler üreten bağımsız sanatçıları izleyiciyle buluşturuyor. 

Akfen Holding’in benimsediği kurumsal değerlerden hareketle yola çıkan Loft Art, bağımsız sanatçıların üretimlerini desteklemek ve sanat piyasasında onları görünür kılmayı hedefliyor. 

Loft Art’daki sergilerde satışı gerçekleştirilen eserler, Akfen Holding’in kurduğu, kadın, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak oluyor.

TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Dilara Akın’ın sorumluluğunda olan Loft Art’ın Sanat Direktörlüğü’nü de Ayşe Jaber üstleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.