DOLAR 32,2225 0.11%
EURO 34,8596 -0.02%
ALTIN 2.413,400,16
BITCOIN 2186701-2,15%
İstanbul
18°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bugünün Genç Yetenekleri Yarının Siber Çözümlerine İmza Atıyor: Kaspersky Secur’IT Cup’23 Kayıtları Açıldı
 • Haberler Yazılı
 • Teknoloji
 • Bugünün Genç Yetenekleri Yarının Siber Çözümlerine İmza Atıyor: Kaspersky Secur’IT Cup’23 Kayıtları Açıldı

Bugünün Genç Yetenekleri Yarının Siber Çözümlerine İmza Atıyor: Kaspersky Secur’IT Cup’23 Kayıtları Açıldı

ABONE OL
Bugünün Genç Yetenekleri Yarının Siber Çözümlerine İmza Atıyor: Kaspersky Secur’IT Cup’23 Kayıtları Açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sİber güvenlik konusunda motive öğrenciler ve dünyayı daha iyi hale getirmeye istekli genç siber güvenlik araştırmacıları, Kaspersky tarafından yürütülen ve modern teknolojilerin ortaya çıkardığı güvenlik sorunlarını ele almayı amaçlayan uluslararası bir yarışma olan Secur’IT Cup’a katılmak için başvurabiliyor. Yarışma bireysel veya takım olarak katılmak mümkün.

Yeni teknolojiler yeni dijital yollar açıp ufkumuzu genişletirken, yeni güvenlik zorluklarını da beraberinde getiriyor. Daha güvenli bir dünya inşa etmeye kendini adayan Kaspersky, siber tehditlerle mücadelede ön saflarda yer alıyor ve dünya standartlarındaki uzmanlığını toplumla, özellikle de gelecekte bu görevi devralacak olan gençlerle sürekli olarak paylaşıyor.

Bu yıl Kaspersky’nin uluslararası Secur’IT Kupası’nın altıncısı düzenleniyor. Yarışmanın ana amacı genç yetenekleri profesyonel gelişimlerinde desteklemek ve yeni teknolojilerin gelişimiyle ortaya çıkan veya gelecekte ortaya çıkabilecek güvenlik sorunlarını hafifletmek için yeni çözümler üretmelerini sağlamak.

Secur’IT Cup’23 için katılımcılar, aşağıdaki ana başlıklardaki güvenlik sorunlarını ele alan çözümler için fikir üretebilirler:

 • Gaming & Geeks – Katılımcılar, cihazların verimliliğini artıran ve oyun dünyasının güvenliğine katkıda bulunan güvenilir ve yenilikçi güvenlik çözümlerini önerebilirler.
 • FinTech – Yarışmacılar, finans sektörü için dünyanın dört bir yanındaki insanların saldırılardan ve siber suçlardan daha fazla korunmasına yardımcı olabilecek siber savunma projelerini geliştirebilirler.
 • İnsanların ve nesnelerin takibi ve güvenliği – Yetenekli gençler, verilerin korunmasını, yasal olarak izlenmesini ve toplanmasını güvence altına alacak projelerini sunabilirler.
 • Aile bakımı – Yarışmacılar yaşlı bakımı veya evcil hayvan bakımı alanlarında projeler üretebilirler.

Kaspersky Akademik İşler Başkanı Evgeniya Russkikh, şunları söylüyor: “Genç yetenekleri desteklemenin önemini her zaman vurguluyoruz. Bu yıl ekibimiz yıllık yarışmamızı ‘büyüyen bir yuvaya’ dönüştürme fikrine odaklanıyor. Katılımcıların projelerini geliştirmelerine ve uygulamalarına yardımcı olmak için onlara özel web seminerleri ve Kaspersky uzmanlarıyla oturumlar sunacağız, Bu çabalarımızın sadece genç yetenekleri harika fikirler geliştirmeye teşvik etmekle kalmayacağını, aynı zamanda sunulan fikirleri yarışmanın tamamlanmasından sonra başarıyla işleyecek değerli ürünlere dönüştüreceğini umuyorum.”

Bu yıl yarışma dört ana aşamada gerçekleşecek:

 • 02.10.23 – 15.10.23 – Fikir geliştirme; 
 • 16.10.23 – 29.10.23 – İş modeli oluşturma;
 • 30.10.2023 – 12.11.2023 – Prototip tasarımının tanıtılması;
 • 13.11.2023 – 26.11.2023 – Fikrin sonuçlandırılması.

Her aşama projenin belirli bir kilometre taşına adanacak ve Kaspersky ekibi tarafından katılımcılara destek sağlanacak. Örneğin iş modeli geliştirme aşaması, katılımcıların bu modellerin nasıl hesaplanacağını, hangi temel performans göstergelerinin ele alınacağını ve diğer yararlı ayrıntıları öğrenecekleri bir web semineri içerecek. “Fikir geliştirme” ve “prototip geliştirme” aşamalarında ise katılımcılar Kaspersky ekibinden uzman tavsiyesi isteyebilecek.

Küresel akışla eş zamanlı olarak yarışmanın bölgesel akışı da devam edecek ve öğrencilerin küresel yarışmaya katılmalarına yardımcı olacak. Bölgesel akış, öğrencilerin ekipler halinde bir araya gelerek projelerini geliştirdikleri yerel etkinliklerden oluşacak. Sonuçta bölgesel etkinliğin parçası olarak en iyi projeyi sunan ekip küresel finallere katılmaya hak kazanacak.

Final etkinliği 13 Aralık 2023 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Birincilik ödülü 10 bin dolar, ikincilik ödülü 3 bin dolar ve Kaspersky’den bir e-öğrenme eğitimi, üçüncülük ödülü ise Kaspersky’den bir e-öğrenme eğitimi olarak belirlendi.

Kaspersky’s Secur’IT Cup 2023’e katılımla ilgili daha fazla ayrıntıyı yarışmanın resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş küresel bir siber güvenlik ve dijital gizlilik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için sürekli olarak yenilikçi çözümlere ve hizmetlere dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve gelişen dijital tehditlerle mücadele etmek için önde gelen uç nokta koruması, özel güvenlik ürünleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık çözümlerini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunmaktadır ve şirket 220.000’den fazla kurumsal müşterinin kendileri için en önemli olanı korumalarına yardımcı oluyor. kaspersky.com adresinden daha fazla bilgi edinin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.